top of page
Search
  • Writer's pictureKatrīna Jaunslaviete-Kipure

500 gr dārzeņu ik dienu – padoms #2 Kā apēst mūsu super garšīgo ķirbi


Zinu jau zinu, ka daudziem no Jums ķirbis ir bērnības trauma. Reizumis, skatoties uz veikala piedāvājumu, nesaprotu, kāpēc mūsdienās ar visu plašo šķirņu pieejamību ir jāaudzē negaršīgas šķirnes. Esmu par to, lai katrs cilvēks atrastu sev garšai tīkamu šķirni. Šajā jautājumā varu palīdzēt – vasarā būs iespēja iegādāties ķirbjus no mana dārza, un noteikti nenāksies vilties.

Kāpēc ķirbi vajag ēst? Jo garšīgs un vajadzīgs mūsu imunitātei, sirdij, labam garastāvoklim, tvirtai ādai un asai redzei.

Ķirbis zupā. Es taisu biezzupas. Laša vai vistas buljons. Klāt kartupeļi, ķirbis, puķukāposti, brokoļi. Ja buljons nav ļoti intensīvs, klāt pielieku saldo krējumu vai kausēto sieru.

Ķirbis brokastu putrā. Putra ir mans brokastu ēdiens sešus rītus nedēļā. Mīļākais no visiem. Man neapnīk, jo iespēja dažādot ir milzīga. Idejām un iedvesmai – putras no auzu, miežu, kviešu, rudzu, rīsu, griķu pārslām, miežu putraimiem, prosas, kukurūzas, rudzu miltiem, mannā. Arī ievārījumi man pagrabā savārīti no vismaz astoņām dažādām ogām. Ķirbi sagriežu mazos gabaliņos, izvāru līdz vidējam mīkstumam ūdenī un tad jau tālāk pati putras tapināšana.

Ķirbis, cepts cepeškrāsnī. Šī ir bomba. Var kopā ar citiem dārzeņiem – kartupeļiem, burkāniem, bietēm, ķiplokiem. Ceptus ķirbjus parasti pasniedzu pie vārītas olas, zaļo zirnīšu un mencu aknu salātiem.

Ķirbis maizē un keksiņos. Noteikti viena no gardākajām saldajām maizēm pasaulē. Recepte vienā no pirmajiem Lasītprieka ierakstiem. Jaunākās meitas krustabās sacepu saldos ķirbja keksiņus. Tos, gardi čāpstinot, ēda pat pārliecināti ķirbja nīdēji, nemaz neiedomājoties, ka šo debešķīgo garšu sniedz tieši šis dārzenis.

Ķirbis pankūkās. Rīvēta ķirbja pankūkas cepu reti, bet plānās pankūkas ar sablenderētu vārīta ķirbja biezeni iekšā gan.

Ķirbis kartupeļu biezputrā. Lai ēdienkarti dažādotu un bagātinātu, kāpēc gan, vārot kartupeļu biezuputru, vienu trešo daļu no tā neaizstāt ar ķirbi?

Ķirbis kā piebarojums mazuļiem. Abas manas meitas ar gardu un dzeltenu muti ēda gabaliņos izvārītu.

Ēdiet mūsu ķirbjus un atklājiet jaunu garšu pasauli!

97 views0 comments

Comments


bottom of page