top of page
Search
  • Writer's pictureKatrīna Jaunslaviete-Kipure

Kā es sāku un kāpēc tieši dārzeņi?


Pēc izglītības esmu mežsaimniece. Taču pašlak intereses par meža audzēšanu un kopšanu īsti nav. Un vismaz trīs pēdējos gadus domāju par to, cik labi tomēr būtu bijis studēt Lauksaimniecības fakultātē. Lai izaudzētu mežu, ir vajadzīgi samērā lieli zemes resursi, savukārt tonnu ar ķirbjiem var izaudzēt mazā lauciņā. Un, protams, augšanas cikla ilgums – man labāk patīk ražu ieraudzīt pēc pāris mēnešiem, nevis vairākām desmitgadēm. Taču katram ir savs, mežs man joprojām ir tuvs, un es neizslēdzu iespēju nākotnē parūpēties arī par kādu jaunaudzes hektāru.

Aizaugušajā pļavā ar lāpstu apvērsu melnzemi un mazā rindiņā iestādīju sīpolus. Dažus lociņus apēdām, sīpoli ieauga vārpatās un ražu neieguvām. Sabrukušajā siltumnīcā plastmasas kastē iesēju rukolu. Man liekas, bija pāris zaļas lapiņas, bet pamatā viss izkalta. Tāda bija mana dārzkopības paraugstunda pirmajā vasarā.

Varbūt ielaidu savas saknes zemē, varbūt man palika kauns par pirmo vasaru, bet jau nākamajā vasarā man bija paraugmazdārziņš, kādu var redzēt bildē virs raksta. Perfektas rindas, ravēts un pucēts katru dienu, auga griezdamies. Un es sapratu, ka man tas patīk. Iepazinos ar jaukiem cilvēkiem Aiviekstē, un trešajā vasarā jau pārdevu savus dārzeņus vietējai ēdnīcai. Taču tā kā man patīk skaista vide, skaists noformējums un prieks cilvēku acīs, es savu darbību vairāk redzēju kā dārzeņu piegādi cilvēkiem personiskāk un ar attieksmi. Tā es pamazām sāku, un izvirzīju mums mērķi katru gadu augt lielākiem. Lielāki lauki, vairāk dārzeņu, lielāka daudzveidība, darbu optimizācija un tamlīdzīgi.

Tuvākie nākotnes mērķi ir profesionālās siltumnīcas būve un saimniecības bioloģiskā sertifikācija. Tas, lai Tu būtu drošs, ka ēd labāko un veselīgāko. Drošs gan vari būt arī tagad, jo vienīgais, ko izmantojam dārzeņu un zaļumu audzēšanā ir ravēšana, ravēšana un ravēšana, griķu zaļmēslojums nezāļu apkarošanai, augu sekas nomaiņa, mēslojam ar kūtsmēsliem, pelniem, nātru vircu. Kolorādo lasām ar rokām un kaitēkļus nīdējam ar zaļajām ziepēm.

Ceru, ka guvi nelielu ieskatu mūsu darbības šajā virzienā. Novēlam Tev ēst daudz dārzeņus un justies labi!:)


263 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page