top of page
Search
  • Writer's pictureKatrīna Jaunslaviete-Kipure

Ripini, ēd, priecājies un sakop mazu dabas stūrīti!


Mūsu ģimene dabā nedodas tikai brīvdienās vai ar noteiktu mērķi – pārgājiens. Mēs tajā dzīvojam, esam iekšā un baudām katru dienu. Upju krastus, ceļmalu grāvjus un mežus redzam ne tikai vasarā, kad viss apaudzis ar smuku zaļumu, neglīto noslēpjot. Nācies secināt, ka tā ir ilūzija, ka Latvija ir tīra un sakopta. Jā, pie mums papīri un plastmasa nemētājas tik acīm redzami ļaužu iecienītās vietās kā citviet Eiropā. Taču tāpat tie ir visur!


Mīļie cilvēki un pārgājienu entuziasti, mūsu meži Lieldienu brīvdienās izmisīgi sauc Jūs ciemos ar darba cimdiem un kādu lieku maisu atkritumiem! To nevajag ļoti lielu. Vienkāršāk un motivējošāk ir sākt ar mazumiņu. Turklāt jāņem vērā, ka savāktie atkritumi pašam būs jānogādā uz personīgajiem konteineriem vai saskaņojot jāatstāj pie pašvaldību publiskajām urnām. Ja kādam ir ļoti liela iedvesma, savāktos atkritumus var sašķirot, stikla pudeles atdalot no plastmasas pudelēm un skārdenēm, bet labi būs arī tad, ja izdosies tos dabūt ārā no meža.


Atrodot vietu, kur atkritumi ir vairāk un ar rokām tos savākt ir neiespējami, par to vēlams ziņot, izmantojot aplikāciju “Vides SOS”. Mobilajā lietotnē ikviens var pievienot fotogrāfiju ar komentāru, norādot arī precīzas GPRS koordinātes. Tas palīdzēs Valsts vides dienesta inspektoriem atrast piesārņoto vietu mežā.


Atkritumu savākšanā var lieliski iesaistīt bērnus, pārvēršot to par spēli. Pēc pieredzes zinu, ka bērniem šis darbiņš ļoti, ļoti patīk. Atrast, pacelt un ielikt maisā. Mūsu viengadnieks ar lielu interesi un enerģiju met stikla pudeles maisā, klausoties, kā tas skan. Arī mēs bērnībā bieži ar mammu devāmies 6,7 km garā takā apkārt piemājas ezeriem, vedot līdzi ķerru un tīrot ceļmalas. Kā tādi zaķīši cilpojām pa malu malām, priecājoties par katru atrasto plastmasas maisiņu vai skārdeni:).


Pēc tam var forši apsēsties, iekurt ugunskuru, pievērt acis un izbaudīt labi padarīta darba sajūtu. Nezinu, kā Tev, bet man pēc katra neliela stūrīša sakopšanas sirdī izaug maza laimīte. Tīra apkārtne ir tīras un priecīgas domas. Un tas taču mums visiem tagad ir vajadzīgs, vai ne?

76 views0 comments

Comentarios


bottom of page